تبلیغات
آكادمی آزاد یوگای ایران - چی کونگ translate-customization" content="f1a42c14f08f57b3-f270732eb98d1bb0-geb4c69baadfbc784-21""/>

آكادمی آزاد یوگای ایران

آكادمی آزاد یوگای ایران

چی کونگ دانشی است که به مطالعه وبررسی میدان انرژی در بدن انسان می پردازد وکسب مهارت و تسلط درآن به صرف وقت ( گذشت زمان ) نیاز دارد. « چی کونگ » هنری گسترده ،پیچیده و حساس می باشد. هنرجوی واقعی « چی کونگ » باید کتب، مقالات مختلفی که به ویژه طی سال های اخیر راجع به این هنر به چاپ رسیده و در دسترس عموم قرار گرفته است را جمع آوری و مطالعه نماید .کتاب ها معمولا حاصل سال های متمادی آموزش ،مطالعات و تحقیق هستند و اگر ندانید که چگونه از این نوشته ها و منابع در جهت ارتقای سطح آگاهی خویش به نحو مثبتی بهره جویید ،مطمئنا وقت و انرژی بیشتری را با سردرگمی و آشفته ساختن خود به هدر داده اید و افزون بر چنین دانشی به قول فرزانگان چین باستان چیزی جز آفت نخواهد بود. واژه کونگ فو در زبان چینی به فعالیت ها یا تحرکاتی گفته می شود که همان گونه که در بالا گفته شد احتیاج به زمان و انرژی و شکیبایی زیاد دارند . « چی کونگ » با تلفظ ( chee goong ) به معنی کونگ فوی در گردش انرژی درونی می باشد چی کونگ که برخی آن را نای کونگ ( کونگ فوی درونی ) نیز می نامند ،تمریناتی است با هزاران سال قدمت که توسط مردم چین برای حفظ و افزایش سلامت جسمی و روانی و نیز به دست آوردن قدرت بیشتر در هنرهای رزمی ،انجام می شود . « کونگ » در زبان چینی به معنای کار و چی انرژی درونی بدن می باشد و به صورت ترکیبی ،چی کونگ به معنای تعالی انرژی درونی است .یعنی افزایش و بدست آوردن کنترل بر روی این انرژی که به صورت بالقوه در همه ی انسان وجود دارد . اصول « چی کونگ » بر اساس تئوری یین و یانگ بنا شده که روابط بین مکمل ها مانند نرمی و سختی ،مرد وزن ،تاریک و روشن را توضیح می دهد . علاوه بر تئوری « یین و یانگ » تئوری دیگری به نام تئوری پنج عنصری وجود دارد که شامل : جین Gin یا فلز ، موو Moo یا چوب ، سوئی Sui آب ، فور For یا آتش ، تو Tu یا زمین بوده حدی به همتای اروپایی خود یعنی چهار عنصر آب ،آتش ،باد ،خاک شبیه می باشد . انسان که جزئی از طبیعت به شمار می رود در روابط میان عناصر شرکت دارد . به علاوه چی رابطه تنگاتنگی با خصوصیات انسانی دارد که شامل : رابطه « چی » با اصوات احساسات وغذا می باشد . بعد از مشاهدات بسیار ،مردم دریافتند که جریان چی عامل بسیار مهمی برای سلامتی می باشد . بنابراین تحقیقات فراوانی درباره ی روش های بهبود جریان چی آغاز و منجر به ابداع روش ها و فرم هایی گردید که درطول زمان موثر بودن خود را نشان دادند و این آغازی برای چی کونگ بود .

بر اساس گفته دانشمندان حدود ۲ میلیون سال از پیدایش بشر روی زمین می گذرد . بشر امروزی در مدتی که از آغاز پیدایشش تا به امروز طی کرده تا به این سطح تکاملی چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی و چه از نظر علمی برسد همواره تحت تاثیر عوامل طبیعی بسیاری بوده که در نوع تکامل او  به صورت خاصی دخیل بوده اند .

از جمله یکی از عوامل مهم و حیاتی موثر طبیعی کنشها و واکنشهای بین کرات مخصوصا کرات زمین و ماه و خورشید هستند که مهمترین رابطه بین این سه کره نیروی جاذبه و دافعه مغناطیسی است . حتی به تنهایی روی کره خاکی زمین نیز این نیرو بین قطب شمال و قطب جنوب در جریان بوده و همواره در جریان تکاملی بشر تاثیر بسزایی داشته است .

همانطور که برای همه ما آشکار است همه چیز از مولکول و اتم و هسته و الکترون تشکیل شده  که نیروی جاذبه و دافعه بین الکترونها و پروتونها در د اخل هسته موجب پایداری مولکول میگردد.

همین ترکیب کوچک داخل اتم در ابعاد بسیار وسیعتر آرایش منظومه شمسی و در نهایت کهکشان را بوجود میاورد و همان رابطه جاذبه و دافعه که بین الکترونها و پروتونها در اتم وجود دارد بین زمین و خورشید و تمامی سیارات دیگر که در مدارش بدور آن میچرخند حاکم است .

در نتیجه بدن آدمی خارج از تاثیر این نیرو و ترکیبی که در هستی وجود دارد نبوده و نمیباشد .

از آنجاییکه در این مدت ۲ میلیون سال همواره سیستم بدن ما چه از نظر سلولها و چه از نظر اعصاب تحت تاثیر این نیروی مغناطیسی بوده  نتیجه میگیریم که برقراری این ترکیب و وجود این نیروی مغناطیسی در بدن ما نقش کاملا اساسی را بازی میکند .  اگر بتوانیم هسته یک اتم را که بینهایت کوچک و غیر قابل رویت است به اندازه توپ فوتبال بزرگ تصور کنیم باید برای برقراری تناسب بین الکترونها و فاصله مدارهای چرخشی آنها دور هسته نیز این بزرگنمایی را انجام دهیم که با محاسبه و تناسب به این نتیجه میرسیم که باید فاصله مدارها و در نتیجه الکترونها از یکدیگر به اندازه ۱۰ کیلومتر باشد .

پس با این بزرگنمایی میتوان پی به فضای خالی بین الکترونها در داخل اتم و در نتیجه داخل مولکولها و عناصر پی برد . البته این فضای خالی از نظر دید ما انسانها خالی میباشد ولی دارای نیروی مغناطیسی حاصل از نیروی جاذبه و دافعه بین الکترونها و پروتونهاست .

تمام اعضای بدن ما تحت تاثیر امواج حاصله از این نیروی مغناظیسی میباشد .  با بروز اختلال و تغییر در فرکانسهای این امواج مغناظیسی که از بدن ما عبور میکند بدن ما نیز از نظر سلامتی به خطر افتاده و در عملکرد اعضای آن اختلال بوجود آمده و باعث بروز بیماریهای مختلف میگردد.

بنابراین میتوان بسادگی دریافت که با ایجاد نظم در فرکانسهای ذکر شده و رفع اختلالات حاصله دوباره سلامتی از دست رفته بازگردد و یا از بروز بیماری پیشگیری شود . WTCG  یک روش حرکت درمانی است که با حرکات خاصی که در زوایای مشخصی انجام میگیرد باعث ایجاد نظم در فرکانسهای حاصله از نیروی مغناظیسی که در بدن ما نقش اساسی را بازی میکنند میگردد .

از همین رو اولین مرحله و هدف از تمرین چی گونگ ایجاد و حفظ سلامتی کامل بوده و مرحله بعد هدایت نیروی چی در بدن است که آغاز راه درمان دردها و بیماریها است.

پس از فراگیری چی گونگ تا این مرحله میتوان به درمان دردهای خود و دیگران پرداخت اما نکته جالب برای علاقمندان به هنرهای رزمی اینجاست که این افراد میتوانند از علم چی گونگ در مراحل بعدی آن در  پیشرفت تواناییهای خود در امر بکارگیری هنر رزمی استفاده کنند . علاقمندان به هنر رزمی میتوانند با فراگیری نقاط حساس بدن و نوع ضربه و فشاری که بر روی آن نقاط می آورند در مقابله با حریف خود با نیروی کمتری مبارزه کرده و راحت تر پیروز گردند .

عامل مهم دیگری که براساس اعتقادات چینیها در طبیعت وجود دارد نیرویی فراگیر است بنام “چی” . طبق این اعتقاد “نیروی چی” یک نیروی طبیعی است که در هر نقطه و بر هر عنصری اثر داشته و حتی نیروی مغناطیسی بخشی از آن است که بشر توانسته بصورت علمی آنرا کشف کند. چی کونگ در مرحله بعدی راه کنترل و هدایت این نیرو را درجهت رفع دردها و بیماریها و بی نظمیها ایجاد شده در فرکانس امواج موثر بما می آموزد .
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان

09196260071,9821-66561003آكادمی آزاد یوگای ایران

آرمین آقاحسین فنی


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :